Bitcoin i Tesla są najpopularniejszymi aktywami w TradingView, Firm Reveals.

TradingView, chmurowa platforma społecznościowa dla handlowców i niezależne narzędzie do analizy wykresów, ujawnił Bitcoin i Tesla są najbardziej popularnymi aktywami na swojej platformie.

Zgodnie z zapowiedzią opublikowaną przez firmę, sztandarowa krypto waluta i producent samochodów elektrycznych są obecnie dwoma najczęściej oglądanymi aktywami w Ameryce, a dane firmy pokazują, że akcje Tesli (NASDAQ: TSLA) były najczęściej oglądane w 31 stanach.

Bitcoin nie był jednak daleko w tyle. Cena kryptokursztynu wzrosła o ponad 60% od początku roku. Tylko w ciągu ostatnich 30 dni cena Bitcoin Profit wzrosła o prawie 30%, ponieważ po wejściu na pięciocyfrowe terytorium pod koniec lipca cena BTC wzrosła do poziomu 12.000 dolarów. W czasie prasy jest ona bliska 11.900 dolarów.

Wzrost ceny kryptofunduszu przyciągnął zarówno inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych, do tego stopnia, że sieć na krótko się zatkała, a opłaty transakcyjne rosły w miarę konkurowania użytkowników o potwierdzenie transakcji na kolejnym bloku.

Z drugiej strony Tesla zauważyła, że cena jej akcji wzrosła z nieco ponad 400 dolarów na początku roku do 1650 dolarów w czasie prasy, dzięki pozytywnym perspektywom na przyszłość w branży pojazdów elektrycznych, a firma odnotowała swój pierwszy w historii roczny zysk.

W ogłoszeniu TradingView czytamy:

To, co było szczególnie interesujące, to największa spółka notowana na giełdzie, Apple , nie osiągnęła najwyższej oglądalności akcji w żadnym z państw. Apple zbliża się do 2 bilionów dolarów cap rynku, to aż 53% rok do daty, a handlowcy i inwestorzy nadal nie zwracają tyle uwagi. Na razie, dane wyraźnie pokazuje, że Tesla i Bitcoin są dwa aktywa, na które wszyscy patrzą najczęściej.

Dane firmy pokazują również, że południowo-wschodnia część Stanów Zjednoczonych skłania się bardziej w stronę rynków forex, podczas gdy Kalifornia, Waszyngton i Oregon skłaniają się bardziej w stronę Bitcoin. Firma zauważyła, że „zachodnie wybrzeże kocha kryptończyków najbardziej“.

Wzrost Bitcoina w tym roku był częściowo napędzany przez jego użycie jako zabezpieczenia przed inflacją, a niektórzy inwestorzy twierdzą, że krypto waluta jest „złotem 2.0“. Jak donosi CryptoGlobe, notowana na giełdzie w Nasdaq firma MicroStrategy kupiła ostatnio 21.454 BTC za 250 milionów dolarów w zakładzie na BTC, nazywając go „niezawodnym magazynem wartości“.

Warto zauważyć, że TradingView jest popularny w przestrzeni krypto walutowej, a większość platform handlu kryptokasetami integruje go na swoich platformach.